Holowanie samochodów Warszawa

Holowanie samochodów Warszawa

Holowanie samochodów Warszawa. Przezorny kierowca potrafi przewidzieć, że nawet w najlepiej utrzymanym aucie może dojść do losowej sytuacji, która uniemożliwi dalszą podróż. Rozwiązania są wówczas dwa: holowanie auta, lub pomoc droga wraz z lawetą. Drugi z podanych scenariuszy często wiążę się ze sporymi kosztami, a jeżeli nasz samochód nie ma uszkodzonego układu kierowniczego, hamulców, kół czy świateł sygnalizacyjnych, można spróbować poprosić o pomoc w holowaniu. Jednak, abyśmy przeprowadzili holowanie prawidłowo, musi zostać spełnionych kilka warunków.

Przede wszystkim, to w naszym interesie jest posiadanie zestawu do holowania, a jego podstawowym elementem jest oczywiście lina. Powinna mieć ona długość nie mniejszą niż 4 metry, jednak nie może być też za długa i tutaj maksymalna zalecana długość to 7 metrów. Jeżeli nie chcemy, aby w trakcie holowania, kiedy naprężenia potrafią być bardzo wysokie.  Lina pękła warto zainwestować parę złotych więcej i mieć pewność, że nasze auto ciągniemy na solidnej jakości łączniku. Dlatego odradzamy linki w cenie 10-20 złotych, które mogą swój żywot zakończyć już przy próbie startu. Przyzwoitej jakości lina to wydatek od 30 zł. w górę.

Holowanie samochodów Warszawa

Innymi elementami, które pomogą nam przeprowadzić akcję holownicza bezpiecznie, są trójkąt ostrzegawczy oraz kable rozruchowe. Trójkąt ulokowany przy lewej szybie da jasny sygnał kierowcom jadącym obok, że auto jest nie do końca sprawne i nie jedzie o własnych siłach. Kable natomiast przydają się, jeżeli jedną z przyczyn niesprawności pojazdu jest wyczerpany akumulator. Jego minimalna sprawność jest konieczna, aby holowany pojazd mógł uruchomić światła pozycyjne oraz kierunkowskazy. Trzeba mieć świadomość, że holowanie auta, który nie może sygnalizować zmiany kierunku, może zakończyć się mandatem.

Kolejnym ważnym aspektem jest montaż linki holowniczej. Przepisy ruchu drogowego mówią jasno, żeby pojazdy przymocować tylko i wyłącznie do haków oraz uszu holowniczych. Zatem próby mocowania o zderzaki czy inne, nieprzeznaczone do tego celu elementy samochodu, są wykroczeniem, a dodatkowo, mogą doprowadzić do uszkodzenia pojazdu. Bardzo złym pomysłem jest próba holowania samochodu z automatyczną skrzynią biegów. Jest niemal pewne, że z uwagi na swoją konstrukcję, układ zmiany biegów ulegnie poważnemu uszkodzeniu.

Holowanie samochodów Warszawa

Jeżeli przydarzy się Państwu taka sytuacja i nie będziecie mieli się do kogo zwrócić o pomoc, polecamy swoje usługi. Dysponujemy autami wyposażonymi w zestawy holownicze. A na miejsce zdarzenia przybędzie mechanik, który oceni, czy auto nadaje się do holowania. Dzięki czemu unikniecie Państwo niepotrzebnych nieprzyjemności, wynikających z niewiedzy. Polecamy też w takiej sytuacji jako miejsce docelowe holowania wybrać nasz serwis. Gdzie profesjonalnie zajmiemy się diagnoza problemu oraz jego szybkim usunięciem.