Diagnostyka komputerowa samochodowa Warszawa

diagnostyka komputerowa samochodu warszawa bielany

Diagnostyka komputerowa to specjalistyczne badanie samochodu wykonywane za pomocą testera diagnostycznego. Wspomniany tester podłącza się do komputera sterującego samochodem i w ten sposób sprawdza się ogólną kondycję samochodu, ale też szczegółowe informacje dotyczące usterek, jakie w nim występują, parametrów, które odbiegają od pożądanych norm, a także o przyczynach usterek i ich siedliskach. Zakres wyżej wymienionej usługi w naszym warsztacie obejmuje podłączenie testera, fachowe odczytanie kodu błędów, zanalizowanie i rozpoznanie go, dokładny wydruk dotyczący pomiaru oraz specjalistyczną konsultację co do możliwości naprawienia usterek.

Coraz więcej samochodów jeżdżących obecnie po ulicach posiada tak zwane komputery pokładowe. Choć termin ten przywodzi na myśl statki kosmiczne, jest on dość powszechnym mechanizmem występującym w nowszych samochodach. Komputer pokładowy to taki anioł stróż czuwający nad stanem Państwa aut. Za pomocą komunikatów rozpisanych na desce rozdzielczej daje on, co jakiś czas znać, że ilość płynu w spryskiwaczach jest niska, albo że szykuje się wymiana oleju, ale czasami pojawia się na niej komunikat, że należy sprawdzić silnik. W takich wypadkach tylko wykwalifikowani mechanicy w warsztatach samochodowych mogą wyjaśnić, co kryje się za tego typu komunikatem.

W tego typu przypadkach niezbędną czynnością jest właśnie diagnostyka komputerowa. Komputer pokładowy, po wykryciu parametrów przekraczających dopuszczalne normy, zapisuje kod błędu w swojej pamięci. Kod ten może odczytać jedynie wykwalifikowany pracownik przy użyciu profesjonalnego sprzętu diagnostycznego. Tester podłączony do komputera pokładowego w krótkim czasie analizuje błędy zapisane w jego pamięci, a następnie lokalizuje usterki. W ten sposób mechanik dostaje gotową listę nieprawidłowości, które następnie musi naprawić.

Musicie Państwo pamiętać, że wczesne wykrycie usterki może znacznie obniżyć koszty naprawy Państwa auta. Jeśli na Państwa desce rozdzielczej zapali się napis „Check Engine” czyli sprawdź silnik, wcale nie musi to oznaczać poważnej i kosztownej usterki i bardzo ważne jest, żeby niezwłocznie po zobaczeniu powyższego komunikatu zabrać samochód do mechanika. Pamiętajcie Państwo również, że jedynie wykwalifikowany mechanik może wykonać poprawnie diagnostykę komputerową i tylko specjalistom należy powierzać jej wykonanie.