Jak często odgrzybiać klimatyzację w samochodzie?

Jak często odgrzybiać klimatyzację w samochodzie

Grzyby, bakterie i inne drobnoustroje zamieszkujące nasze samochody, to niestety codzienna rzeczywistość. Nawet osoby dbające o swoje auta, jak o najdroższy skarb, zdają sobie sprawę, że czystość wizualna nie idzie w parze ze sterylnością. Na obecność grzybów szczególnie narażony jest układ klimatyzacyjny. Wilgoć, o którą tak łatwo w kanałach wentylacyjnych, to idealne środowisko do rozwinięcia się tych prostych, a jakże niebezpiecznych form życia. Na szczęście w dzisiejszych czasach można szybko i profesjonalnie zadbać o stan czystości układu cyrkulacji powietrza, a jak bardzo jest to ważne może powiedzieć każdy, kto przez zaniedbanie miał problemy z układem oddechowym.

Najczęściej kondycją klimatyzacji zaczynamy się interesować wraz z nadejściem cieplejszych dni. Szczyt wizyt w serwisach samochodowych, które mają na celu sprawdzenie stanu wentylacji naszego auta przypada na Czerwiec, a więc pierwszy miesiąc lata, a zarazem jeden z najcieplejszych miesięcy w roku. Zdarza się, że mimo dużej ilości punktów, które potrafią się odpowiednio zaopiekować klimatyzacją, o termin jest bardzo trudno. Zalecamy zatem zadbać o ten element w naszym aucie parę miesięcy wcześniej, szczególnie w sytuacji, gdy powietrze wlatujące do naszego auta jest, delikatnie mówiąc, niezbyt świeże. Przykry zapach, szczególnie w pierwszych chwilach od uruchomienia klimatyzacji, niemal na pewno jest oznaką obecności grzybów.

Jeżeli zatem nie chcemy ryzykować zdrowia swojego, lub swoich bliskich, warto pamiętać, iż zalecany cykl przeglądu klimatyzacji to 12 miesięcy. Nie zawsze jesteśmy skłonni do wydatków związanych ze sprawdzeniem szczelności czy też elementów samej klimatyzacji, jednak odgrzybianie powinno być punktem obowiązkowym. W autach, które są bardzo mocno eksploatowane, a podróżujących jest zazwyczaj kilka osób, ilość wilgoci, jaka wytwarza się w środku pojazdu jest większa, z uwagi na wydychane powietrze. Wówczas trzeba się mocno zastanowić, czy warto czekać pełne 12 miesięcy, czy też może dla pewności poprosić o taką usługę wcześniej.

W naszym serwisie posiadamy wysokiej jakości sprzęt do odgrzybiania oraz ozonowania klimatyzacji. Możecie Państwo być zatem pewni, że po zabiegu, jaki zafundujemy układom wentylacyjnym, auto będzie ono mogło znów oddychać pełną piersią, bez grzybów i bakterii.