Konserwacja układu hamulcowego

Konserwacja układu hamulcowego Warszawa Bielany – O tym, jak ważne jest sprawne działanie hamulców przekonał się praktycznie każdy kierowca. Układ hamulcowy to bardzo ważny element naszego pojazdu, a zaniedbując i jego stan ryzykujemy nie tylko własne zdrowie i życie, a także wszystkich osób podróżujących z nami oraz innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Niestety w Polsce dość sporo odsetek kolizji drogowych jest spowodowanych niesprawnym działaniem układu hamulcowego. Zatem wydaje się sprawą oczywistą, czy kierowcy nie mogą sobie pozwolić na oszczędność przy prawidłowej eksploatacji tego elementu, też konsekwencje mogą być o wiele bardziej niebezpieczne i kosztowne.

Konserwacja układu hamulcowego Warszawa Bielany

Konserwacja układu hamulcowego Warszawa Bielany

Zdecydowanie najważniejszą częścią wspomnianego układu są klocki hamulcowe. Ich nadmierne zużycie może doprowadzić do sytuacji, w której cały układ jest najzwyczajniej niesprawny, a droga hamowania znacznie się wydłuża, stwarzając bardzo niebezpieczne sytuacje.

Masz problemy z układem hamulcowym, hamulcami? Zgłoś się do nas!

Nie można jednak zapominać o tarczach hamulcowych, które przy nieodpowiedniej eksploatacji oraz zbyt rzadkiej wymianie klocków, również mogą ulec uszkodzeniu. Hamowanie jest bardzo częstą czynnością podczas prowadzenia samochodu, dlatego naturalnym następstwem korzystania z naszego auta jest zużywanie się tych elementów

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak często trzeba dokonywać wymiany klocków hamulcowych, a warto wiedzieć że po przejechaniu 15000 km, a już na pewno przed 20000 km takiej wymiany należy dokonać . Niestety spory odsetek użytkowników aut osobowych decyduje się na wizytę w serwisie dopiero w sytuacji, gdy hamowaniu towarzyszy już charakterystyczny, metaliczny dźwięk oznajmiający zużycie klocków.

Konserwacja układu hamulcowego Warszawa Bielany

Jeżeli zatem zauważamy podczas naszej jazdy nadmierne wibracje auta, niepokojący zapach przypominający spaleniznę, hałas podczas hamowania lub w nowszych modelach samochodów zapalenie się ostrzegawcze kontrolki, wówczas jest to jasny alarm iż konserwacją naszego układu hamulcowego czekaliśmy zbyt długo.

Doświadczony mechanik już po pierwszym rzucie okiem na hamulce w naszym pojeździe będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio zadbaliśmy o stan naszych hamulców. Masz na serwisie oprócz standardowej wymiany zużytego elementu możecie państwo liczyć na poradę oraz pomoc w doborze odpowiednich klocków. Chętnie też doradzimy co robić, a czego unikać, aby hamulce w naszym aucie nie skróciły niepotrzebnie swojej żywotności.