Klimatyzacja w naszych pojazdach jest w dzisiejszych czasach elementem standardowym. Rzadko się zdarza, aby modele produkowane po roku 2000 jej nie miały. Zalety posiadania klimatyzacji w samochodzie poznał każdy, kto w upalne dni mógł cieszyć się chłodnym powietrzem w swoim pojeździe. Jednak aby doświadczyć walorów systemu klimatyzacyjnego w 100% trzeba pamiętać, że przegląd oraz właściwa konserwacja są konieczne.

Zarówno w autach osobowych, jak towarowych klimatyzacja pełni bardzo ważną rolę. Wystarczy jednak zaniedbać chociaż jeden z elementów tego systemu, a korzystanie z tego udogodnienia może okazać się groźne dla naszego zdrowia. Dlatego co najmniej raz w roku zalecane jest, aby dokonać przeglądu oraz odgrzybiania klimatyzacji. Oczywiście dobrze jest udać się do warsztatu przed dłuższą, letnią podróżą, gdyż powietrze krążące po naszym pojeździe w sytuacji, gdy w klimatyzacji są grzyby, spowoduje niemały dyskomfort.

W całej Polsce są punkty specjalizujące się w naprawie, diagnostyce, konserwacji oraz montażu elementów układu klimatyzacji, Warto jednak pamiętać, że dobry warsztat samochodowy wykona dla nas taką usługę na bardzo wysokim poziomie. W naszym serwisie oprócz naprawy czy nabicia klimatyzacji czynnikiem, oferujemy także usługę odgrzybiania oraz ozonowania systemu klimatyzacji.

Grzyby i drobnoustroje w systemie klimatyzacji samochodowej nie są tematem nowym. Na całe szczęście z biegiem lat oraz rozwojem technologii odgrzybianie klimatyzacji w naszych pojazdach stało się szybsze, skuteczniejsze oraz tańsze. Dlatego serdecznie polecamy odwiedziny w naszym punkcie, aby oszczędzić czas oraz trud, jaki musielibyście państwo włożyć w samodzielną próbę oczyszczenia układu. Szczególnie niedoświadczonym, domowym mechanikom odradzamy samodzielną próbę tego zabiegu, gdyż w efekcie może dojść do uszkodzenia lub jeszcze większego zanieczyszczenia systemu cyrkulacji powietrza.

Nasi fachowcy szybko ocenią stan czystości systemu dbającego o świeże powietrze a naszym samochodzie. Świadomość, że dobrze utrzymana klimatyzacja oszczędzi nam i naszym bliskim nieprzyjemnego zapachu podczas jazdy, a co ważniejsze, pozwoli uniknąć chorób układu oddechowego, jest na pewno warta pieniędzy, które wydamy na profesjonalne wykonany serwis klimatyzacji. Zapewniamy, że auto oddane w nasze ręce wyjedzie z czystą, odświeżoną i odgrzybioną klimatyzacją.