Auto laweta pomoc drogowa Warszawa

auto laweta pomoc drogowa warszawa

Auto laweta pomoc drogowa Warszawa. Kiedy wybieramy się w podróż naszym pojazdem, szczególnie w przypadku dłuższych dystansów, staramy się sprawdzić, czy nasze auto jest na pewno sprawne, a w razie wątpliwości, udajemy się do zaufanego mechanika na kontrolę. Niestety, los bywa przekorny i nawet najlepiej przygotowanym kierowcom przytrafia się w trasie awaria, która uniemożliwia dalsza podróż. Umiejętności samodzielnej naprawy mogą nie wystarczyć, kiedy do ponownego uruchomienia auta potrzebne są specjalistyczne narzędzia lub nowe części. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z firmą, oferującą usługę pomocy drogowej, lub, w razie potrzeby, posiada lawetę, na którą nasz samochód wyciągniemy i odwieziemy do warsztatu.

Bardzo ważnym aspektem podczas kontaktu z ekipą pomocy drogowej jest klarowność w opisywaniu problemu oraz szczerość. Nie warto jest zatajać fakty szczególnie, jeżeli dotyczą one usterek, z którymi świadomie jeździliśmy. Dobrze jest też jak najdokładniej opisać objawy, towarzyszące dźwięki wraz z ich lokalizacją, a także informacje z komputera pokładowego. Jeżeli wszystko dobrze opiszemy jest szansa, że przybyły na miejsce awarii zespół naprawi lub wymieni uszkodzony podzespół i nasze auto samodzielnie ruszy. Trzeba jednak pamiętać, że samo ruszenie nie oznacza, iż wszystko jest w porządku. Jeżeli doszło do nagłego zatrzymania pracy pojazdu, diagnostyka w dobrym serwisie samochodowym jest bardziej niż wskazana.

Auto laweta pomoc drogowa Warszawa

Zdarzają się jednak przypadki, kiedy nawet najzdolniejsi, najbardziej doświadczeni mechanicy. Są wyposażeni w arsenał narzędzi i części, nie są w stanie na miejscu awarii stwierdzić, co się stało. A tym samym, samochód nie zostaje ponownie uruchomiony. Wówczas auto musi trafić na lawetę i zostać odwiezione do warsztatu, gdzie dalej będą przeprowadzone wszelkie czynności diagnostyczne. Taka usługa nie należy do najtańszych, dlatego jeżeli nie chcemy ponosić dodatkowych. Oraz wysokich kosztów, warto pomyśleć o rozszerzonym o AC ubezpieczeniu. W wielu wariantach takiego ubezpieczenia transport na lawecie do 250 km jest zawarty w pakiecie. A warto wiedzieć, że mówimy tutaj o koszcie rzędu kilkuset złotych, zanim nasze auto trafi na kanał samochodowy.

Auto laweta pomoc drogowa Warszawa

W razie wystąpienia takich sytuacji możecie się Państwo skontaktować z nami. Dysponujemy samochodem wyposażonym we wciągarkę, a także zaopatrzonym w wysokiej jakości narzędzia i części zamienne. Do tego doświadczeni mechanicy na pokładzie, którzy przy odrobinie szczęścia naprawią auto na miejscu. A także doradzą, gdzie się udać na dalsza kontrole i ewentualne naprawy. To wszystko zapewniamy w profesjonalnej atmosferze już podczas pierwszego kontaktu z nami.