Wymiana oleju w skrzyni biegów Warszawa

Wymiana oleju w skrzyni biegów Warszawa

Wymiana oleju w skrzyni biegów Warszawa. Skrzynia biegów to absolutnie kluczowy element naszego pojazdu. Natomiast nieprawidłowe działanie może doprowadzić do reakcji łańcuchowej i uszkodzenia innych części w aucie. Problemy z tym elementem naszego samochodu zazwyczaj wiążemy z kosztowną naprawą. Ponieważ jest to skomplikowana struktura, wymagająca dużego nakładu pracy mechaników w przypadku awarii. Warto jednak pamiętać, że możemy skutecznie zapobiegać takim zdarzeniom. A w poprawnej eksploatacji na pewno pomóc nam może regularna wymiana oleju w skrzyni biegów.

W historii naszego warsztatu mieliśmy do czynienia z przeróżnymi uszkodzeniami, od drobnych. Aż po te, które niemalże jednoznacznie oznaczały konieczność wymiany całej skrzyni biegów. Niejednokrotnie przyczyną było zużycie oleju, gdyż nasi klienci najzwyczajniej nie mieli świadomości z jaką częstotliwością takowy zabieg powinien być przeprowadzany. Na serwis, oprócz usuwania skutków intensywnej eksploatacji, bardzo dobrze radzi sobie w jego zapobieganiu. A nasi mechanicy chętnie podpowiedzą, czy nadszedł czas na wymianę oleju.

Wymiana oleju w skrzyni biegów Warszawa

Zdarzało nam się, że przyjmujemy do naszego warsztatu auta z przebiegiem ponad 200 tys. kilometrów. Ich właściciele nie potrafili nam odpowiedzieć na pytanie: „Kiedy wymieniałeś olej w skrzyni biegów ?”. Co więcej, byli zdziwieni, że jest taka konieczność, a przecież dla zdrowia naszego auta powinniśmy pamiętać o takim zabiegu po każdych przejechanych 100 tys. kilometrów. Lub po około 5-6 latach użytkowania pojazdu. Bardzo istotne jest również dobranie oleju o odpowiednich właściwościach, w zależności od rodzaju silnika, z jakim mamy do czynienia.

Kupując samochód chcemy z niego przede wszystkim korzystać. Statystyki sprzedaży aut w Polsce mówią jasno, że najczęściej sięgamy po auta używane, których historia często nie jest tak oczywista, jakbyśmy tego oczekiwali. Nierzadko przed sprawdzeniem stanu oleju w skrzyni biegów powstrzymują nas koszty, jednak warto wiedzieć, że do tego elementu potrzebne będzie ok. 2 litrów oleju, a sama usługa jest znacznie tańsza, niż likwidowanie skutków zbagatelizowania tej kwestii.

Kilometry pojazdów, które nasi pracownicy doprowadzają do bardzo dobrego stanu, liczymy w milionach. Godny uwagi jest fakt, że tego typu usługi, które tylko z pozoru nie są aż tak potrzebne. Wykonujemy z należną uwagą i dokładnością i z przekonaniem, iż włożona w ten szczegół praca poprawi komfort użytkowania samochodu. A naszego klienta utwierdzi w przekonaniu, że ze swoimi potrzebami trafił pod właściwy adres.