Przygotowanie samochodu do wiosny

Srogie zimy odeszły nieco w zapomnienie, jednak nadal pod koniec listopada wielu kierowców przygotowuje swoje pojazdy na srogie okoliczności tej pory roku. W przeszłości szczególnie trzeba było zadbać o zabezpieczenie karoserii oraz podwozia przed wyniszczającymi solami drogowymi, a także pamiętać o wymianie opon na zimowe. Warto jednak wiedzieć, że jedna z przyjemniejszych pór roku, czyli wiosna, oprócz zmiany klimatu na cieplejszy niesie za sobą szereg warunków, do których musimy dostosować swoje auto.

Obecnie panujące w Polsce zimy częściej oznaczają wilgoć i temperatury w okolicach zera, niż srogie mrozy. Zdarza się jednak, że przez kilka tygodni w roku temperatura spada mocno poniżej zera, zatem doświadczamy zarówno wysokiej wilgotności, jak i zamarzających płynów w naszych pojazdach. Co zatem zrobić, aby nasz samochód był dobrze przygotowany na nadchodzące, cieplejsze miesiące ? O tym warto pomyśleć już na początku Marca, aby wraz z pierwszym dniem wiosny nie musieć się martwić o zaległe czynności.

Przede wszystkim, wymiana opon na letnie. Spory odsetek kierowców nie zdaje sobie sprawy, że zimowe ogumienie nadmiernie używane w ciepłych temperaturach zużywa się o wiele szybciej. Jazda wiosną i latem na „zimówkach” prędzej czy później oznaczać będzie konieczność zakupu nowego kompletu. Zachęcamy zatem do wizyty w serwisie, który świadczy usługę wymiany opon bez zbędnej zwłoki. Nasi doświadczeni fachowcy poradzą sobie z taką wymianą w mniej niż 30 minut, a świadomość, że nasze opony nie są niepotrzebnie eksploatowane, da nie tylko komfort psychiczny, ale spokój, którego tak bardzo potrzebujemy podczas jazdy.

Przewietrzenie auta, odgrzybienie klimatyzacji, pranie dywaników czy też mycie szyb od wewnątrz. To wszystko ma na celu usunięcie nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów, jakie przez całą zimę gromadziły się w naszym aucie. Rzeczą jest, że ma to ścisły związek ze wspomnianą wcześniej wilgocią, która tworzy doskonałe warunki dla grzybów i bakterii, czyli bardzo niepożądanych gości w naszym samochodzie.

Na koniec warto pamiętać o skontrolowaniu karoserii oraz zawieszenie. Kawałki lodu, w przypadku gdy zima obfitowała w mrozy, a także gruboziarnista sól to powszechni wrogowie podwozia, jak i lakieru naszego pojazdu. Chętnie takiej kontroli dla Państwa dokonamy, a wszelkie uszkodzenia czy niedoskonałości usuniemy w bardzo przystępnej, wiosennej cenie. Lepiej auto przygotować i zapobiegać dalszym ubytkom, niż potem żałować.