Warsztat samochodowy Wilanów

Czasem, gdy człowiek kocha swoje auto, ze szczerego serca cierpi, gdy przydarza się mu krzywda. Wczoraj zdarzył się potworny wypadek, mojej pięknej Alfie zbił się przedni reflektor, biedaczka nie widziała na jedno oko, a ja nie wiedziałem, jak jej pomóc. Dzwoniłem po wszystkich warsztatach samochodowych Wilanów, ale żaden z nich nie dysponował odpowiednim reflektorem. Siedziałem za kierownicą i czując jej ból, sam zacząłem płakać. Ledwo widzące me oczy, pozamazywane pręgami łez w pewnym momencie dostrzegły Napis: Warsztat samochodowy Wilanów czynny całą dobę. Sprawdziłem, jakie marki obsługuje wspomniany warsztat samochodowy Wilanów i gdy mym oczom ukazał się zielony wąż, który zjada pokonanego Saracena, światło na nowo rozgorzało w mojej pięknej Alfie.

Pojechaliśmy tam od razu. Grupka mężczyzn grzebała właśnie przy jakiejś nieładnej Niemce, a przecież moja Włoszka niedowidzi. Zapytałem, odganiając od siebie czarne myśli, czy możliwa jest natychmiastowa wymiana reflektora w mojej Alfie. Powiedzieli, że tak. Pełen obaw zapytałem, ile taki reflektor może kosztować. Spojrzeli na mnie. Widzieli chyba, że współodczuwam ból mojej Alfy, ale większy jeszcze ból mogą sprawić mi podając zawyżoną cenę, więc odrzekli: panie, mamy używane po jakimś zezłomowanym, nówki prawie, to policzę panu po kosztach dwieście i za dwadzieścia minut będzie gotowe. Ucieszyłem się. Wiedziałem, ile kosztują reflektory do mojej Alfy – znacznie więcej. I na tym mogłaby się skończyć historia z warsztatem samochodowym Wilanów, niestety panowie podczas rutynowej wymiany reflektora w mojej Alfie zapytali mnie, ile moje cacuszko ma lat.

Odparłem z dumą, że rocznik dwa tysiące drugi. Panowie pokręcili głowami i powiedzieli, że moja piękna Włoszka jest co najmniej z dziewięćdziesiątego siódmego roku. Przeliczyłem szybko w głowie. Pięć lat różnicy. Oszukała mnie. Moja miłość do niej nieco zelżała, ale nie na tyle, żebym nie wrócił nią do domu. Ostatecznie sprzedałem ją dwa miesiące później i w jej miejsce kupiłem znacznie młodszą Niemkę. Niby mniej czuła ale jakby bardziej opływowa. Dziękuję warsztatowi samochodowemu Wilanów za profesjonalną wymianę reflektorów i otworzenie oczu na pewne sprawy. Teraz przy wyborze aut, nie kieruje się już pierwszym wrażeniem.