Warsztat samochodowy Targówek

Na warsztat samochodowy Targówek natrafiłem zupełnym przypadkiem. Tak się złożyło, że mój telefon wskazał go, jako najbliższy warsztat samochodowy w okolicy. Nie miałem czasu zastanawiać się nad swoim wyborem, miernik temperatury silnika wskazywał bowiem alarmujący poziom nagrzania. Jak wiadomo, tego typu anomalii nie można lekceważyć, ponieważ niechybnie skończyłoby się to awarią silnika, a konsekwencji niemałym wydatkiem. Tym bardziej, że będąc kurierem, samochód jest dla mnie głównym narzędziem pracy. Wybrałem więc najbliższy nieznany mi warsztat. Miałem pewne obawy. Nie od dziś wiadomo przecież, że warsztaty samochodowe wiodą prym w naciąganiu swoich klientów na nieistniejące usterki, które oni wspaniałomyślnie „naprawiają”.

Człowiek zajeżdża do takiego miejsca i, ani się obejrzy, już nie ma pięciuset złotych. Takie są niestety realia. Tym razem jednak zbyt pochopnie wyrobiłem sobie opinię o warsztacie samochodowym Targówek. Pracownicy byli uśmiechnięci i uprzejmi. Nic dziwnego, zaraz zabiorą większą cześć mojego portfela, myślałem sobie. Tak się jednak nie stało. Panowie niemal bez otwierania maski stwierdzili, że problemem jest przewód doprowadzający płyn chłodniczy, który za sprawą długiego stażu zaczął się kruszyć, by w końcu pęknąć. Warsztat samochodowy śródmieście naprawił usterkę w mgnieniu oka, licząc sobie za to nie więcej niż pięćdziesiąt złotych. Sprawa, która wydawała się nieciekawa, okazała się być drobną usterką. Tak czy inaczej szanuję bardzo uczciwość pracowników warsztatu samochodowego śródmieście.

Byłem tak wystraszony wjeżdżając do ich hangaru, że mogli podać mi każdą kwotę, a ja cieszyłbym się, że nie będę musiał wymieniać całego silnika, a jednak postanowili zachować pełną etykę zawodową i zażądać ode mnie pieniędzy jedynie za faktyczną usterkę. Od tamtego dnia oddaje swój samochód jedynie w ich ręce, ponieważ wiem, że to prawdziwi fachowcy, a do tego uczciwi ludzie. Do warsztatu samochodowego śródmieście odsyłam także swoich kolegów po fachu, którzy skarżą się no to, ile pieniędzy muszą stale pakować w swoje auta. Pamiętajcie: dobry warsztat samochodowy, który zatrudnia pod swoim dachem urodzonych specjalistów to miejsce godne polecenia. Jeśli będziecie mieli okazję skorzystać z ich usług nie wahajcie się. Nie macie nic do stracenia.