Posiadasz samochód marki Kia? Mam dla Ciebie wspaniałą nowinę. Warsztat samochodowy Kia jest miejscem, które koniecznie powinieneś odwiedzić. Dlaczego? Ponieważ posiadają unikatowy zespół ludzi, którzy znają się na rzeczy, a o samochodach Kia i ich autonaprawie wiedzą więcej, niż jakikolwiek człowiek na świecie. Kiedy byłem tam z moją Kią, kierownik opowiedział mi, że spróbował nowatorskiej metody doboru personelu, która powstała gdzieś na zachodzie i mówi ona, że zespół do auto serwisu Kia należy dobierać na zasadzie uzupełniania wiedzy.

To znaczy, jeżeli jakaś Kia się popsuje, mechanik samochodowy, który się za nią zabiera powinien znać się bardzo dobrze na którymś z jej aspektów, na przykład na elektronice pojazdowej Kia. Drugi natomiast powinien ponadprzeciętnie znać się na wulkanizacji i w ten sposób, zbierając cały warsztat samochodowy Kia razem, będą oni w stanie uporać się z absolutnie każdym problemem z zakresu wulkanizacji, elektryki, napraw silnika, wymiany opon, wymiany zacisków hamulcowych, regeneracji zacisków hamulcowych, wymianie sworzni wahaczy, czy prostej wymianie chłodnicy. W takim wypadku przychodząc do warsztatu samochodowego Kia, masz pewność, że twoja usterka nie będzie dla nich stanowiła żadnego problemu. Opowiedział mi także pewną światłą myśl, której stara się trzymać i która przyniosła jego auto serwisowi Kia ogromny sukces. Jest to traktowanie klientów tak, jak samemu chciałoby się być traktowanym w auto serwisie Kia.

Ta prosta zasada zaczerpnięta z imperatywu kategorycznego Immanuela Kanta przysporzyła kierownikowi warsztatu wielu stałych klientów, którzy ponoć przysyłają do niego swoich najbliższych. Nie jest to w sumie niczym dziwnym ponieważ dla swojej rodziny chcesz tego, czego i dla siebie byś chciał, czyli najlepszego warsztatu samochodowego Kia. Mało tego. Auto naprawa ta bierze udział w programie Eco – service, który zajmuje się wywozem odpadów warsztatowych w zgodzie z obowiązującymi zasadami polskiego prawa oraz w sposób przyjazny środowisku. Czy to nie wspaniałe, że oddając swoją Kię do warsztatu samochodowego możesz spać spokojnie, wiedząc, że nie przyczyniasz się do zanieczyszczania środowiska? Mnie to przekonało. Od dawna nie przyjeżdżam do żadnego innego warsztatu.