Posłuchajcie, okryłem wczoraj najlepszy w Warszawie nieautoryzowany warsztat samochodowy Hyundai. Przyjęli mnie z uśmiechem, a nie tak jak w innych warsztatach, gdzie wszyscy robią ci łaskę, że w ogóle chcą spojrzeć na twoje Hyundai. Fachowiec otworzył maskę, chwilę pogmerał i od razu stwierdził, że chłodnica przecieka. Nawet nie musiałem nic mówić. Całe oględziny trwały może z pięć minut. Panowie zrobili mi kawę, ponieważ dzień był chłodny. Zaprosili do biura i powiedzieli, że wymiany chłodnicy przeprowadzają od ręki i będzie to kosztowało wraz z robocizną jakieś sto złotych. Sto złotych za wymianę chłodnicy?! Byłem w szoku. Powiedzieli, że to przez wiosenną promocję warsztatu samochodowego Hyundai. Jaką wiosnę? Rozejrzałem się dookoła.

Na zewnątrz było szaro i dżdżyście. Nie ważne, powiedzieli, tak to nazwaliśmy bo wiosna idzie. Wypiłem kawę wystawili mi fakturę, bo auto było służbowe, a chłodnica została wymieniona w niecałe czterdzieści minut podczas których kierownik opowiadał, że serwis samochodowy hyundai to teraz ciężki kawałek chleba. Tyle się tych warsztatów teraz namnożyło, że człowiek zgłupiał i nie ma pojęcia do którego auto serwisu Hyundai się udać. Więc robią te wiosenne promocje na auto usługi serwisowe Hyundai. Nie to, że narzekają na niedobór klientów, w końcu w swoich szeregach posiadają samych znających się na rzeczy fachowców, ale jednak nigdy nie jest tak, że jest najlepiej, jak być może. Po czterdziestu minutach przyszedł mechanik i spytał, czy wymienić także płyn w chłodnicy. Zapytałem, ile to będzie kosztować.

Odparł, że to zależy od płynu do chłodnic. Zapytałem, który jest najlepszy a on, zamiast wcisnąć mi swój najdroższy płyn, nonszalancko odparł, że to prawie to samo i poleca takie ze średniej półki bo od pewnego pułapu nie ma już żadnej różnicy. Wymiana płynu w chłodnicy kosztowała mnie równo trzydzieści złotych. Piękna sprawa, kiedy ludzie, którzy znają się na swoim fachu dodatkowo nie naciąga swoich klientów słusznie zakładając, że raz naciągnięty klient nigdy więcej nie wróci do warsztatu w którym go oszukano, podczas gdy klient zadowolony, nie dość że wróci do auto naprawy hyundai, to jeszcze poleci warsztat swoim znajomym. Zrozumiałem wtedy, że jest to warsztat, który sam będę polecał i stąd ten tekst.