Wymiana paska klinowego

Pasek klinowy jest elementem o tyle istotnym, o ile bez niego praktycznie nie jesteśmy w stanie wprawić naszego pojazdu w ruch. Bez niego możemy zapomnieć o za pracy takich elementów jak alternator, lub pompa wody, zatem jego prawidłowe działanie jest niezwykle istotne dla pracy kilku elementów. Całkowite zerwanie paska skutkuje unieruchomieniem pojazdu, jednak częściowe uszkodzenie jest równie niebezpieczne dla zdrowia samego auta, jak i jego pasażerów. Dlatego warto zainteresować się stanem zużycia paska klinowego, jak i usługą jego wymiany.

Ta część jest zlokalizowana po jednej ze stron silnika (lewej lub prawej) i jest raczej na tyle charakterystyczna, że nie można jej pomylić z inną częścią. Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej wybrać się do punktu serwisowego i poprosić o pomoc w sprawdzeniu stanu naszego paska klinowego – nasi fachowcy na pewno nie będą mieli problemów z jego odnalezieniem. Prawie każdy mechanik nam powie, iż zaniedbanie tego elementu może nas solidnie kosztować i jest to szczera prawda. Właśnie dlatego zachęcamy do rozważenia skorzystania z naszej pomocy, którą wykonujemy szybko i profesjonalnie.

Należy pamiętać, że paski klinowe w większości są zrobione z gumy, która jak wiadomo, nie jest najsolidniejszym materiałem stosowanych w konstrukcji aut, jednak do niektórych elementów konieczna. Niestety, w tym przypadku zastosowanie mocniejszego materiału jest raczej niemożliwe, a co za tym idzie, stosunkowo szybkie zużywanie jest procesem naturalnym i nieuniknionym. Nasz niepokój mogą wzbudzić objawy takie jak metaliczny szum dochodzący spod klapy, oznaczający ślizganie się paska, lub występujące losowo uderzenia w osłonę silnika. Wówczas jedyny kierunek naszej wycieczki samochodowej, to mechanik.

Uszkodzony pasek klinowy niejednokrotnie był przyczyną dalszych problemów z autem. W przeciwieństwie do elementów takich jak światła czy lusterko, zwlekanie z jego wymianą może okazać się bardzo kosztowne i nieprzyjemne w skutkach. Zdarzało się, że nasi klienci przywozili auta z bardzo mocno zużytym lub pękniętym paskiem klinowym, co niosło za sobą konieczność wymiany koła pasowego, czy innych elementów zależnych od stanu paska.

Nigdy nie proponujemy naszych gościom tanich zamienników na tak istotne elementy, dlatego możecie Państwo być spokojni, że dołożymy wszelkich starań, aby ten element konstrukcji silnika był na pewno odpowiednio dobrany. Przy okazji na pewno podzielimy się opinią na temat elementów współgrających z paskiem, aby mieć pewność, że auto opuści nasz warsztat w stanie niezagrażającym dalszym awariom.