Wymiana opony – felga stalowa 4 szt.

Przy okazji wyboru rodzaju felg, jaki chcemy mieć w naszym aucie, często kierujemy się estetyką, ale też i ceną. Powszechnie wiadomo, że za felgi stalowe zapłacimy mniej, niż za taki sam komplet w wersji aluminiowej. Jeżeli do tego dodamy dobrą markę producenta, czyli gwarant wysokiej jakości wykonania okazuje się, że cena felg aluminiowych na dobrym poziomie jest znacząco wyższa. Trzeba jednak zaznaczyć, że felgi aluminiowe, oprócz ładniejszego wyglądu, cechują się m.in. lepszym odprowadzaniem ciepła z układu hamulcowego, co przedłuża żywotność tarcz hamulcowych. Niemniej, felgi stalowe nadal cieszą się sporą popularnością wśród kierowców, dla których ekonomia jest priorytetem przed estetyką.

Wymiana kompletu opon zazwyczaj ma miejsce w przypadku zmiany pory roku. Doświadczeni kierowcy doskonale wiedzą, że jazda latem na zimowych oponach oznacza nie tylko brak odpowiedniej przyczepności w ciepłych warunkach, ale także skrócenie życia ogumienia do praktycznie jednego sezonu. Z kolei jazda na letnim komplecie opon, kiedy za oknem śnieg i mróz, jest jednoznaczne z brakiem kontroli nad pojazdem w większości sytuacji, takich jak hamowanie czy skręcanie pojazdu.

Dobry warsztat, z doświadczoną ekipą na pokładzie, powinien uświadomić klientowi, że dobór odpowiednich opon jest sprawą kluczową, jeżeli chcemy bezpiecznie podróżować. Warto wiedzieć, że bezpieczny poziom zużycia bieżnika, patrząc pod kątem prawa Unii Europejskiej, to nie mniej niż 1,6 milimetra. Poniżej tej wartości, w przypadku kontroli, możemy zostać ukarani mandatem, a nawet grzywną. Historia jednak pokazuje, że kiedy głębokość bieżnika spada w okolice 3,5 – 4 milimetrów, przyczepność pojazdu jest odczuwalnie mniejsza. W przypadku, gdy zauważamy zmniejszenie komfortu jazdy oraz gorsze trzymanie się pojazdu drogi, powinniśmy udać się do zaufanego serwisu na kontrolę ogumienia.

Zachęcamy do wizyty w naszym punkcie, gdzie poza cennymi radami, oferujemy szereg usług, które poprawią kondycję opon, a także całych kół w Państwa aucie. Felgi stalowe, przy wymianie kompletu opon, dobrze jest także wyważyć, co również możemy zrobić na życzenie naszych gości. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że w przeciwieństwie do felg aluminiowych, felgi stalowe nie wymagają szczególnej ostrożności podczas zmiany ogumienia, dlatego taką usługę przeprowadzamy nieco szybciej, jednak z odpowiednią ilością uwagi, aby nie doszło do niepotrzebnego uszkodzenia. Jesteśmy przekonani, że również cena serwisu oponowego pozytywnie Państwa zaskoczy, zatem w razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu kół i opon, zalecamy nie zwlekać z wizytą.