Wymiana opony – felga stalowa 1 szt.

Najczęściej decydujemy się na wymianę opon przy okazji zmiany sezonu z letniego na zimowy, lub odwrotnie. Wtedy wszystkie opony są zastępowane odpowiednim, dla danej pory roku, zestawem. Zdarza się jedna, że zachodzi potrzeba zastąpienia ogumienia tylko na jednym kole, a przyczyn może być wiele. Niestety, ale drogi bywają bardzo nieprzewidywalne i może na nich leżeć praktycznie wszystko, dlatego o uszkodzenie opony jakimś metalowym odpadem, wbrew pozorom, wcale nie jest tak trudno. Inną przyczyną konieczności wymiany tylko jednej, lub dwóch opon, jest brak zbieżności, a wówczas dochodzi do tzw. ścinania opon, a więc uszkadzania ich krawędzi. W takiej sytuacji najczęściej zachodzi potrzeba wymiany przednich opon. Czy zatem można zgłosić się do serwisu, jeżeli nie chodzi o cały komplet ?

Odpowiedź jest oczywista – tak. Pracownicy warsztatów samochodowych widzieli w swoim zawodowym życiu różne sytuacje związane ze zużyciem lub uszkodzeniem ogumienia. Zdarzało się, że do naszego serwisu trafiały auta, gdzie każda opona była od innego producenta, a więc najpewniej kierowca szukał oszczędności kupując każdą oddzielnie bo jak najniższej cenie. Odradzamy takich zabiegów, gdyż począwszy od kształtu bieżnika, poprzez stopień zużycia, aż a w końcu po jakość opon możemy mieć problemy ze stabilnością prowadzenia i komfortem kierowania. Jeżeli decydujemy się na wymianę jednej opony z kompletu, wówczas powinniśmy ją zastąpić takim samym, lub niemal identycznym egzemplarzem. W tej kwestii chętnie doradzimy, czy wymieniana opona ma zastępczy odpowiednik, który nie obniży właściwości jezdnych naszego pojazdu.

Klienci często pytają nas, dlaczego wymiana opony na feldze stalowej jest nieco tańsza, niż na aluminiowej. Otóż w przypadku felgi stalowej mamy do czynienia z materiałem mniej podatnym na odkształcenia, a co za tym idzie, istnieje mniejsze ryzyko odkształcenia felgi podczas zamiany. Niestety taka usługa wymaga użycia nieco siły, jednak przy felgach stalowych niebezpieczeństwo uszkodzenia jest dużo niższe.

Specjalizujemy się w obsłudze samochodów na obu rodzajach felg i nie jest dla nas wyzwaniem także serwis opon aluminiowych. Zapewniamy jednak, że równie ostrożnie obchodzimy się ze stalowym wariantem koła. Dla zapewnienia najwyższe komfortu jazdy zachęcamy także do wyważenia kół, o czym warto pomyśleć przy wymianie nawet jednej opony. W szczegółach opowiemy Państwu o korzyściach, jakie niesie za sobą pełen serwis felg i opon samochodowych.