Wymiana opony – felga aluminiowa 1 szt.

Wybór felgi aluminiowej często dokonywany jest przez świadomych kierowców. Taka wersja cechuje się nie tylko lepszym wyglądem, ale także lepszymi właściwościami chłodzącymi układu hamulcowego, dzięki czemu tarcze, dzięki odbieranemu ciepłu, zużywają się znacznie wolniej. Przez długie lata powszechna była opinia, że felgi aluminiowe są mniej wytrzymałe od stalowych, ale czy tak jest rzeczywiście ? Wszystko zależy od producenta. Aluminium zastosowane do felg, podobnie jak i sam proces produkcji mogą być różnej jakości i chyba w tym leży problem. Obecnie produkowane felgi aluminiowe nie ustępują trwałością swoim stalowym odpowiednikom, a w wielu aspektach są od nich po prostu lepsze.

Minusem felg aluminiowych jest ich cena – znacznie wyższa, niż felg stalowych. Dodatkowo, wymiana opon na felgach aluminiowych bardzo często jest nieco wyższa. I tutaj wracamy do wspomnianej wytrzymałości felg – o ile felgi aluminiowe tańszych producentów rzeczywiście mogą być bardziej miękkie od stalowych, o tyle z solidnymi markami już tak delikatnie obchodzić się nie trzeba. Mimo wszystko, felgom stalowym potrzeba mniej delikatności przy wymianie ogumienia. Co ciekawe, wbrew przeświadczeniu, że felgi aluminiowe są znacznie lżejsze od stalowych, może być wręcz odwrotnie. Wszystko zależy od rozmiaru felgi. W celu uzyskania odpowiedniej trwałości małych felg, potrzebne jest wykorzystanie większej ilości materiału, co de facto podwyższa wagę koła.

O tym, że ogumienie trzeba wymieniać z zimowego na letnie i w drugą stronę, zależnie od sezonu, wiedzą wszyscy. Wyjątkiem są opony całosezonowe, które jednak właściwościami jezdnymi ustępują wariantom wyspecjalizowanym na aurę pogodową. Zdarza się jednak, że zachodzi konieczność wymiany gum tylko w jednym, lub dwóch kołach. Przyczyny są różne: uszkodzenie, nadmierne zużycie. Warto pamiętać, aby rodzaj bieżnika oraz typ opony był taki sam, lub bliźniaczo podobny. Różnice w rodzaju opony mogą sprawić obniżenie stabilności podczas jazdy, dlatego zalecana jest zamiana w ramach tego samego modelu.

Oczywiście usługę wymiany jednej opony można wykonać w większości warsztatów, także i w naszym serwisie. W razie potrzeby doradzimy, jaka opona w odpowiedni sposób zastąpi tę, którą zdemontować trzeba. Sprawdzimy także stan felgi, a na życzenie klienta dokonamy wyważenia kół i opon, co znacznie poprawi komfort jazdy. Zachęcamy również do rozmowy z naszymi fachowcami na temat prawidłowej eksploatacji oraz konserwacji opon, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nowo zakupionym ogumieniem dłużej.