Wymiana linki hamulca ręcznego

Trudno sobie wyobrazić pojazd w którym nie ma bądź jest uszkodzony hamulec ręczny. Jest on bardzo ważnym elementem każdego auta, gdyż dzięki niemu możemy swobodnie ruszać na wzniesieniu, a gdy parkujemy nasze auto możemy mieć pewność że nie zjedzie niespodziewanie na ulicę. Mało osób jednak wie, że najczęściej psującym się elementem hamulca ręcznego jest linka. jednak nie tylko awaria może nas skłonić do jej wymiany, ale także zużycie.

Praktycznie we wszystkich pojazdach poruszających się po polskich drogach taki rodzaj hamulca jest standardem. o tym, jak uciążliwe może być jego nieprawidłowe działanie prawdopodobnie przekonał się każdy z nas, dlatego warto zainteresować się tematem eksploatacji oraz potencjalnych przyczyn nieprawidłowego działania hamulca ręcznego. Metaliczne skrzypienie oraz dyskomfort przy zaciąganiu dźwigni hamulca to jasny sygnał, że czas oddać auto w ręce dobrego mechanika.

Ciężko o jednoznaczną opinię na temat tego, co jaki czas powinno się wymieniać linkę. Na pewno dobrze jest skontrolować jej stan raz w roku, natomiast co do zużycia bądź też uszkodzenia nie ma reguły. Z uwagi na fakt, iż taki przegląd nie jest zbyt kosztowny, gdyż jest to wydatek z przedziału między 70 a 120 zł w zależności od regionu oraz samego warsztatu, dobrze jest pamiętać o wykonaniu takiego serwisu cyklicznie. Profilaktyka przy tym elemencie może nas uchronić przed dużo wyższymi kosztami naprawy.

Oprócz samej troski o linkę oraz resztę układu ręcznego hamowania, warto jest pamiętać, że niesprawny hamulec może spowodować stoczenie się naszego auta w najmniej odpowiednim momencie, a tym samym może to doprowadzić nawet do kolizji drogowej lub innego nieszczęśliwego zdarzenia. Dlatego, jeżeli mamy choć cień wątpliwości co do stanu linki, lepiej wydać te kilkadziesiąt zł i mieć pewność, że nic tak przykrego nas nie spotka.

W naszym serwisie nie tylko doskonale sobie poradzimy ze sprawdzeniem, czy linka nadal jest w dobrej kondycji, ale też w razie potrzeby szybko i sprawnie ją wymienimy, a na życzenie klienta także sprowadzimy część od naszych zaufanych dostawców. Dobry dobór linki do modelu samochodu oraz prawidłowy montaż są gwarancją sprawności hamulca ręcznego, którego zaniedbanie, jak już wcześniej wspominaliśmy, może mieć dużo większe konsekwencje, niż się tego spodziewamy.