Wymiana klocków hamulcowych przód

Zdecydowana większość samochodów jeżdżących po polskich drogach ma napęd na przednie koła. Warto zatem pamiętać, iż przednia oś naszego samochodu jest szczególnie ważna, włączając w to takie elementy jak układ hamulcowy. Podczas hamowania, przód naszego samochodu jest szczególnie obciążony, dlatego tez bardzo istotna jest kondycja takich elementów jak tarcze i klocki hamulcowe. W tej sekcji, chcemy Państwu nieco przybliżyć co się wiąże z wymianą klocków hamulcowych przedniej osi.

Klocki są to elementy zamontowane na nieruchomej części zacisku hamulcowego i mają za zadanie redukowanie prędkości poprzez ich kontakt z tarczami hamulcowymi w kołach pojazdu. Naturalnym zjawiskiem jest ich ścieranie, a co za tym idzie, zużywanie i konieczność zakupu nowych. Istotną sprawą jest docieranie klocków. Niedoświadczeni kierowcy lub osoby, które po prostu nie posiadają wiedzy na temat eksploatacji auta często nie zdają sobie sprawy, że świeże klocki hamulcowe muszą się dotrzeć we właściwy sposób, gdyż ich nierówna powierzchnia może doprowadzić do wibracji podczas hamowania. Nasi fachowcy pomogą Państwu w doborze odpowiednich klocków dla ukochanego auta.

Kiedy nie jesteśmy pewni, czy nasze klocki wymagają wymiany, a koniecznie chcemy sprawdzić to sami, warto pamiętać o zasadzie 1,5 mm. Taką właśnie minimalną grubość powinien mieć klocek, aby nazwać go zdatnym do dalszego użytku. O konieczności sprawdzenia tej części układu hamulcowego powinniśmy sobie przypomnieć w okolicach 30 tys. kilometrów od ostatniej wymiany. Po 40-50 tys. kilometrów jest niemal pewne, iż wspomnianą usługą trzeba zainteresować się poważnie.

Z pewnością wielu kierowców jest w stanie ocenić samodzielnie, że hamulce w aucie nie pracują optymalnie. Najczęściej słyszalne są wówczas piski w przednich kołach, a w ekstremalnych przypadkach, kiedy warstwa klocków jest niemal całkowicie starta, odczuwalny jest nieprzyjemny zapach przy hamowaniu. To oznacza, że wizyta w serwisie jest konieczna, gdyż najprawdopodobniej lada moment może dojść do uszkodzenia tarcz hamulcowych.

O stan zarówno klocków, jak i tarcza śmiało możecie Państwo zapytać naszych mechaników. Ich doświadczenie pozwoli natychmiast ocenić, czy wymiana klocków jest niezbędna, jaki jest ich poziom zużycia, czy zagraża on tarczom hamulcowym oraz bezpieczeństwu jazdy. W związku z tym, że nasz serwis obsługiwany jest przez mechaników z wieloletnim doświadczeniem, możecie Państwo być pewni, że doradzą oni każdy krok niezbędny do tego, aby auto opuszczające nasz serwis, było bezpieczne.