Wymiana filtra kabinowego

Filtr kabinowy, albo też filtr przeciwpyłkowy, jak niektórzy go nazywają występuje przeważnie w autach zaopatrzonych w klimatyzację. Zabezpiecza on wnętrze auta przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak pleśń, kurz i sadza, ale stworzony jest też po to, aby chronić nas przed nieprzyjemnymi zapachami z zewnątrz. Ważne jest, by regularnie wymieniać filtr kabinowy oraz, by wybierać te filtry, w których skład wchodzi węgiel aktywny. Przez fakt, iż zanieczyszczony filtr kabinowy nie ma żadnego wpływu na prawidłową pracę silnika, kierowcy często lekceważą go traktując jako coś, co nie ma żadnego znaczenia. Nie wiedzą jednak iż przez zaniedbanie filtru kabinowego do środka dostają się niechciane zapachy, przednie szyby auta mogą nadmiernie parować, a także sama klimatyzacja może działać słabiej lub w skrajnych przypadkach przestać działać w ogóle.

Regularna wymiana filtru kabinowego może także zapobiegać występowaniu alergii, która coraz częściej występuje u tych z Państwa, którzy dużą część czasu spędzają za kółkiem. Tak więc głównym celem filtra kabinowego jest zapewnienie wyższej jakości powietrza, które dostaje się do naszych płuc. Nie ma dokładnych wytycznych co do czasu po jakim należy wymienić filtr na nowy, ale nasi fachowcy zalecają robić to zawsze wtedy, gdy wymieniacie Państwo olej i filtr powietrza, czyli średnio co pół roku. Należy pamiętać, że czas po jakim należy wymienić filtr kabinowy jest bezpośrednio sprzężony z warunkami w jakich Państwo podróżujecie. Jeśli mieszkacie w dużych miastach i często stoicie w korkach jego wymiana powinna odbywać się częściej.

Trwałość filtra zależy przede wszystkich od surowców z jakich go skonstruowano i ich jakości. Należy wystrzegać się przede wszystkim papierowych zamienników ponieważ te nie są odporne na wilgoć, a czas ich eksploatacji jest nieporównywalnie niższy względem filtrów z aktywnym węglem. Aktywny węgiel zawarty w dobrych filtrach kabinowych zatrzymuje szkodliwe gazy dostające się z zewnątrz. Nie różni się wyglądem względem zwykłych filtrów i zamienników, więc wymianę filtra kabinowego zaleca się zlecać fachowcom, którzy doskonale wiedzą, które z filtrów kabinowych są najwyższej jakości i które zapewnią Państwu optymalny komfort jazdy. Tym bardziej, że koszt wymiany filtra kabinowego w naszym warsztacie to tylko 30 zł, a warto zapłacić tak niewielkie pieniądze w zamian za komfort i zdrowie swoich płuc. Serdecznie zapraszamy.