Wyważanie kół – felga stalowa 4 szt.

Drgania nadwozia, kierownicy, czy tez nadmierne zużycie bieżnika są to objawy świadczące o tym, iż nasze koła mogą mieć nieprawidłowe wyważenie. Niewielu kierowców ma świadomość, że równomierne rozłożenie masy koła, to nie tylko opona, ale także felga. Dlatego raz na jakiś czas, a nie tylko przy sezonowej wymianie ogumienia, dobrze jest udać się do sprawdzonego serwisu, gdzie nasze koła zostaną kompleksowo wyważone. O ile w przypadku opon cena usługi jest stała, o tyle typ felgi sprawia, że jej wyważenie może być nieco bardziej kosztowne, gdy mówimy o wariancie aluminiowym. W przypadku felg stalowych, możemy liczyć na małą oszczędność.

Felgi stalowe kojarzą się raczej z wyborem z konieczności. Taką decyzję najczęściej podejmują kierowcy, dla których budżet jest głównym kryterium wyboru, odstawiając na bok takie aspekty jak wygląd czy ciężar. Podobnie rzecz się ma w przypadku wymiany opon oraz wyważania kół. Stal, z uwagi na swoją twardość, jest materiałem, z którym nie trzeba się aż tak delikatnie obchodzić, jak w przypadku aluminium, które uchodzi z komponent nie tylko lżejszy, ale i bardziej podatny na odkształcenia czy uszkodzenia. Niemniej, felgi stalowe cieszą się wciąż bardzo dużą popularnością i wiele aut, które klienci do nas przyprowadzają, jest wyposażonych w warianty stalowe.

Złe wyważenie kół ma bardzo odczuwalne skutki. Przede wszystkim ucierpią na tym amortyzatory, łożyska (głównie przednie) oraz drążki kierownicze, a co za tym idzie, pojawią się niechciane koszty naprawy. Komfort jazdy również znacząco się obniży, gdyż układ kierujący będzie chodził ciężej, a przyczepność pojazdu spadnie. Najbardziej niebezpiecznym skutkiem złego wyważenia kół może być wydłużona droga hamowania, a to może doprowadzić do kolizji.

Obowiązkiem odpowiedzialnego kierowcy jest wyważanie opon przy sezonowej zmianie ogumienia, jednak wizyta w serwisie, który zajmie się naszymi kołami, jest zalecana po przejechaniu kół 5 tys. kilometrów. Już po takim dystansie, zwłaszcza w przypadku jazdy po nierównych terenach, nasze opony mogą utracić równomierne rozłożenie masy, co skutkuje wspomnianymi wcześniej problemami w kierowaniu pojazdem.  Absolutnym obowiązkiem jest kontrola i wyważenie kół w sytuacji, gdy doszło wypadku, mocnego uderzenia, lub wjechania w głęboka dziurę. W takiej sytuacji jest niemal pewne, że stan kół znacznie się pogorszył.

Przez lata pracy naszego serwisu mieliśmy do czynienia z przeróżnymi deformacjami opon i felg, nawet tych twardych, czyli stalowych. Zawsze byliśmy w stanie pomóc naszym klientom. Usługę wyważania przeprowadzamy profesjonalnie i skutecznie, a wydane u nas pieniądze zawsze szybko zwracały się zadowolonym gościom naszego warsztatu.