Wymiana opony – felga aluminiowa 4 szt. Warszawa

O walorach estetycznych felg aluminiowych dowiemy się praktycznie od każdej osoby zapytanej o to, dlaczego są one chętniej wybierane od stalowych, gdy chodzi o wygląd auta. Okazuje się jednak, że spory odsetek kierowców, decydujących się na taki wariant felg, nie zdaje sobie sprawy z ich korzystnego wpływu na układ kierujący oraz hamulcowy. Dzięki lepszych właściwościom odprowadzania ciepła, zapewniają tarczom hamulcowym pozostanie w dobrej kondycji dłużej. Dodatkowo, jako materiał stosunkowo lżejszy niż stal, felgi aluminiowe o tym samym rozmiarze ważą mniej, dzięki czemu komfort jazdy jest wyższy. Czy prawdą jest jednak, że felgi aluminiowe są mniej trwałe od stalowych ?

To pytanie często pada przy wymianie kompletu opon. Wynika ono z faktu, że bardzo często usługa wymiana wszystkich czterech opon na feldze aluminiowej jest nieco droższa, niż w przypadku stalowych. Według wyrabianej przez lata opinii, stal, jako twardszy materiał, jest mniej podatny na potencjalne uszkodzenia przy serwisie zmiany ogumienia. Nie do końca jest to prawda, gdyż bardzo dużo zależy od jakości felg, z jaką przyjdzie się zmierzyć. Rozwój technologii produkcji felg sprawił, że obecnie produkowane felgi aluminiowe bez problemu dorównują swoim stalowym odpowiednikom pod względem odporności na wgniecenia i inny uszkodzenia. Dlaczego zatem są jeszcze auta, w których spotkamy ciężkie, stalowe felgi ? Odpowiedź jest prosta – są one znacznie tańsze, a więc kierowcy, dla których budżet jest ograniczeniem, będą sięgali po tańsze, stalowe modele.

Dobre warsztaty samochodowe podążają za rozwojem technologicznym, w związku z czym sprzęt używany przy wymianie ogumienia, jak i wiedza fachowców świadczących taką usługę muszą być dostosowane do panujących warunków. Dlatego warto się zastanowić, czy najniższa cena usługi, aby na pewno jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze punktu, w którym takiej wymiany dokonamy. Trzeba pamiętać, że wymiana opon to nasz obowiązek, na ogół dwa razy w roku. Kierowca, który jeździ na komplecie opon całorocznych musi się liczyć z ograniczeniami, które taki typ opon ma. Chodzi konkretnie o intensywne zużycie latem oraz mniejsze dostosowanie do śliskiej nawierzchni, w porównaniu do opon zimowych. Niestety, ale uniwersalność ma swoje wady, które musimy zaakceptować, chcąc zaoszczędzić na dwóch kompletach ogumienia.

Właściwa wybór i zmiana opon, szczególnie dla niedoświadczonych kierowców, może okazać się sporym wyzwaniem. Zachęcamy do wizyty w naszym serwisie, gdzie doświadczeni fachowcy doradzą, jaki typ oraz model ogumienia najlepiej pasuje do Państwa samochodu, a samą usługę wymiany wykonają szybko i bardzo profesjonalnie.