Wymiana filtra powietrza

Wymianę filtra powietrza należy przeprowadzać niezwykle regularnie ponieważ odpowiada on za oczyszczanie powietrza z różnego rodzaju pyłów i spalin, które mogą dostawać się do Państwa silnika skracając jego żywotność i moc. Zanieczyszczony, a więc niewydajny filtr sprawi, że ilość powietrza dostającego się do komór spalania będzie zbyt niska co w efekcie może doprowadzić do obniżenia mocy silnika, większego zapotrzebowania na paliwo, a nawet do uszkodzenia cylindrów, tłoków oraz pierścieni tłokowych. Nasi fachowcy zalecają wymianę filtra powietrza co około 15 do 30 tysięcy kilometrów, jednak biorąc pod uwagę zmienność warunków atmosferycznych oraz drogowych jego zużycie może nastąpić znacznie wcześniej.

Generalnie można powiedzieć, że w przypadku częstej jazdy samochodem, filtr powinno się wymieniać co 20 tysięcy kilometrów, a w przypadku niewielkich przebiegów co 2 albo 3 lata. W przypadku samochodów osobowych filtry powietrza to tak zwane filtry suche, które zrobione są najczęściej z bawełny lub celulozy, rzadziej zdarzają się filtry zrobione z tworzywa sztucznego. Wymianę filtra powietrza można przeprowadzić samemu. W tym celu należy znaleźć puszkę zawierającą filtr. Znajduje się ona przeważnie z boku silnika, później ściągnąć z niej pokrywę zabezpieczającą tak by nie uszkodzić żadnego z zatrzasków, po czym wyjąć zużyty filtr. Następnie przy użyciu wilgotnej szmatki przetrzeć pojemnik z wszelkich zanieczyszczeń. Następnie wymienić filtr na nowy zwracając szczególną uwagę aby dokładnie przywierał do pojemnika. Następnie go zamknąć i po robocie. Można też przyjechać do naszego warsztatu i za symboliczną cenę 10 zł zlecić to naszym specjalistom. W ten sposób będziecie mieli Państwo pewność, że wymiana filtra przebiegła prawidłowo i wasz silnik będzie zabezpieczony na długi czas.

W naszym warsztacie tego typu zabiegi wykonuje się od ręki, a czas trwania tej czynności wynosi zaledwie kilka minut. Jeśli więc nie jesteście Państwo pewni, gdzie znajduje się filtr, lub nie macie pewności, czy przeprowadziliście tę czynność z należytą starannością, zapraszamy do warsztatu samochodowego Hess, a my zajmiemy się resztą. Pamiętajcie, że cena wymiany filtra powietrza to zaledwie 10 zł. Czy warto więc ryzykować i narażać swój silnik? Odpowiedź wydaje się oczywista. Zapraszamy do warsztatu samochodowego Hess. U nas nic nie jest kwestią przypadku, a wszelkie naprawy i wymiany dokonywane są pod czujnych okiem fachowców.