Wymiana filtra paliwa

Regularna wymiana filtra paliwa odgrywa kluczową rolę w żywotności Państwa auta, ponieważ oczyszcza paliwo z mikrozanieczyszczeń sprawiając, że silnik nie ulega uszkodzeniom. Według danych izby handlowej, jakość paliwa w wielu miejscach znacznie odbiega od narzuconych odgórnie standardów, tak więc chcąc dbać o stan Państwa silników, musicie pamiętać, by regularnie wymieniać filtr paliwa, ponieważ to on sprawia, że pomimo nieprawidłowości w jakości paliw, Państwa silnik pozostaje na nie odporny i działa bezawaryjnie przez długie lata. Układ paliwowy Państwa pojazdów narażony jest na wszelakiego typu zanieczyszczenia nie tylko przez niskiej klasy paliwo, na którego jakość nie macie Państwo wpływu. Naloty powstające wskutek użytkowania auta tworzą się samoistnie niezależnie od jakości tankowanego paliwa. Przez wzgląd na amplitudy temperatur, z paliwa wytrąca się woda, która później powoduje korozję na ścianach zbiornika paliwowego.

W ten sposób powstające drobiny rdzy bez optymalnie funcjonującego filtra paliwa mogą przedostać się do pompy paliwowej narażając ją na awarię i w konsekwencji prowadzić do wysokich kosztów naprawy. Dlatego też regularna wymiana filtrów paliwa jest tak istotna. Sam filtr wykonany jest ze specjalnego rodzaju bibuły, której dokładność oczyszczania jest niezwykle wysoka, choć stan ten utrzymuje się maksymalnie do 40 tysięcy kilometrów przebiegu i po tym czasie konieczna jest jego wymiana. Problem pojawia się, kiedy przychodzi do zakupu odpowiedniego filtra, większość z nich bowiem wygląda niemal identycznie i ciężko jest odróżnić markowe produkty od ich zamienników. Taką weryfikację może przeprowadzić jedynie wykwalifikowany specjalista, ponieważ odpowiednie dobranie filtru paliwa musi odbyć się nie tylko pod kątem jakości danego filtra, ale również pod kątem kompatybilności z silnikiem Państwa samochodu.

W przypadku samochodów benzynowych, które zalewane są wysokiej jakości paliwem trwałość filtra wynosi 40 tysięcy kilometrów, niestety jeśli chodzi o samochody z silnikiem diesla, szczególnie te, w których zamontowana jest turbosprężarka, producenci oceniają trwałość filtra na jedynie 15 do 20 tysięcy kilometrów. Pamiętajcie Państwo, by nigdy nie wymieniać filtra paliwa samemu, ponieważ może to prowadzić do poważnych komplikacji i narazić Państwa na wysokie koszty naprawy. Tym bardziej, że w naszym warsztacie koszt wymiany filtra wynosi jedynie 40 zł. Nie jest to wygórowana cena za długą żywotność państwa silników.