Serwis klimatyzacji

Zacznijmy od tego, że zaniedbanie systemu klimatyzacji w choćby najmniejszym szczególe może doprowadzić nie tylko do jego nieprawidłowego działania, ale także dalszych usterek, a co za tym idzie, wysokich kosztów całkowitych naprawy. Regularnie wykonywany serwis klimatyzacji może zaoszczędzić nam nerwów, a w ostatecznych rozrachunku, także czas i pieniądze. Trzeba też pamiętać, że uszkodzona lub zanieczyszczona klimatyzacja może stać się powodem chorób układu oddechowego, zatem dobrze o niej wiedzieć jak najwięcej.

Szczyt eksploatacji klimatyzacji przypada oczywiście na sezon letni, kiedy to wysokie temperatury zmuszają nas do wpuszczania do wnętrza naszego pojazdu chłodnego powietrza. Jednak aby rzeczywiście było ono rześkie, cały układ musi działać bez zarzutu. Pomijając takie aspekty jak głośna i nierówna praca, która jest uciążliwa i może odbierać nam przyjemność z jazdy, trzeba mieć świadomość, że brak odpowiedniej troski o nasza klimatyzację może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje. O czym zatem trzeba pamiętać, aby nasza klimatyzacja miała się dobrze ? Stanowczo odradzamy maskowanie problemu choinkami zapachowymi. Problem należy usuwać, a nie ukrywać w bardzo nieskuteczny sposób.

Przede wszystkim, musimy mieć świadomość, że przegląd klimatyzacji co najmniej raz w roku to wręcz obowiązek. Trzeba skontrolować takie rzeczy jak: szczelność klimatyzacji, ilość czynnika, czystość, jak i zużycie oraz uszkodzenia konkretnych elementów, takich jak sprężarka, skraplacz, filtr osuszający, wentylator nadmuchu do kabiny, czy w końcu zawór rozprężny lub dysza kalibrowana. Jest tego sporo, jednak wada którejkolwiek części może w konsekwencji doprowadzić do awarii całego systemu, a wtedy o świeżym powietrzu możemy zapomnieć.

Nikt z nas nie chce doświadczyć sytuacji, w której w najmniej oczekiwanym momencie jesteśmy zmuszeni do jazdy bez klimatyzacji, lub przez zapominalstwo musimy odczuwać skutki brudnego układu cyrkulacji powietrza. Doświadczenie profesjonalnego serwisanta pozwoli szybko zdiagnozować, które elementy są konieczne go konserwacji lub naprawy. Nasi mechanicy przez lata naprawili i oczyścili klimatyzację w setkach aut, więc żaden pojazd nie jest dla nich wyzwaniem, zatem zamiast się zastanawiać, czy warto zdecydować się na wydatek w postaci serwisu klimatyzacji, lepiej po prostu powierzyć sprawę w ręce osób, które nasz pojazd od wszelkich problemów szybko uwolnią.