Likwidacja szkody to dość skomplikowany proces, którego usługa blacharsko – lakiernicza jest zaledwie małą częścią. Rozpoczyna się już w momencie, w którym auto holowane jest do warsztatu. Już na tym etapie warsztat samochodowy Hess wyróżnia się spośród konkurencji oferując nieodpłatne holowanie auta wprost do naszej siedziby. Później, gdy auto znajduje się już w warsztacie, dokonujemy zgłoszenia szkody komunikacyjnej wypełniając wszystkie niezbędne formularze, skanujemy je do naszego systemu, powiadamiamy Waszego ubezpieczyciela o wypadku i zamawiamy wizytę biegłego rzeczoznawcy. W trakcie jego wizyty, zdejmujemy wszystkie uszkodzone części i czuwamy nad sumiennością rzeczoznawcy, ponieważ potrafią czasem „szukać oszczędności”.

Po otrzymaniu oceny technicznej od ubezpieczyciela, poddajemy ją analizie w poszukiwaniu technicznych lub ekonomicznych niezgodności. Jeśli wszystko jest w porządku, rozpisujemy kosztorys likwidacji szkody, a następnie wysyłamy go do firmy ubezpieczeniowej. Jeśli nasz kosztorys zostanie zatwierdzony, możemy przystępować do likwidacji szkody. W tym celu zamawiamy wszystkie niezbędne części. Staramy się dokonywać napraw wyłącznie na częściach oryginalnych i nie korzystać z zamienników. Po skompletowaniu niezbędnych części przystępujemy do prac blacharskich. Montujemy nowe części testując ich kompatybilność. Jeśli części przejdą nasze testy, ściągamy je z powrotem i przekazujemy naszemu wykwalifikowanemu lakiernikowi. W lakierni części poddawane są starannemu podkładowaniu, czyszczeniu oraz zabezpieczeniu antykorozyjnemu.

Następnie lakierujemy części w specjalnej kabinie bezpyłowej, dzięki czemu po zamontowaniu będą wyglądały jak fabrycznie nowe komponenty. Po zamontowaniu polakierowanych części, dokładnie czyścimy auto wewnątrz i na zewnątrz. W takim stanie auto gotowe jest do oddania właścicielowi, lecz proces likwidacji szkody dla nas trwa nadal, ponieważ po oddaniu auta prawowitemu właścicielowi, przekazujemy faktury ubezpieczycielowi i czekamy na refundację poniesionych kosztów. Jak sami widzicie, likwidacja szkody nie jest prostym procesem, ale z nami przebiegnie ona sprawnie i bezboleśnie.